Консультація для батьків «Як навчити дітей працювати»

Консультація для батьків

«Як навчити дітей працювати»

З раннього віку необхідно привчати дитину до праці, до самообслуговування, до прибирання своїх іграшок, до допомоги своїм рідним у домашній роботі.

Спочатку дитині просто цікаво. А поступово, якщо в сім'ї систематично заохочують до праці, хвалять за невеликі досягнення, у дітей виникає бажання допомогти дорослим, складаються трудові навички і звички, проявляється працелюбність.

На основі правильного трудового виховання у дітей розвиватиметься бажання працювати і в дорослому житті. Дорослі повинні керувати працею дітей так, щоб ця праця мала виховний характер. Показ, розповідання, заохочення, нагорода, заохочення до спільної праці - види роботи, за допомогою яких можна навчити і привчити дитину до праці, потрібно враховувати її емоційність, бажання гратися.

Потрібно виховувати інтерес до результатів праці, тобто знаходити радість і задоволення від закінченої справи.

Всі види праці, які під силу дитині, цінні для його різнобічного, фізичного і психічного розвитку, для формування особистості.

Праця, яка під силу дитині, прищеплює навички, вчить давати користь, цінувати піклування про себе оточуючих і поважати чужу працю.

Діти мають відчувати свою належність до сім’ї, своє членство у ній. Якщо вони цього не відчувають, то знаходять інші, не завжди позитивні, можливості довести свою значущість.

Існує перелік справ, які дитина повинна вміти виконувати у певному віці.

Наприклад, діти 7-10 років повинна вміти:

• полити квіти;

• покормити або вивести на прогулянку домашнього улюбленця;

Картинки по запросу діти годують домашню тварину

• накрити на стіл, розкласти тарілки, столові прибори;

• допомогти дорослим у митті посуду;

Картинки по запросу діти витирають пил на підвіконні столі

• приготувати просту їжу (варені яйця, чай, бутерброд);

трудове виховання дітей дошкільного віку

• виконати найпростіше прибирання приміщення (протерти підлогу, пил, можливо з використанням цікавих засобів для прибирання, пилососу);

Картинки по запросу діти витирають стіл

• прибрати свої іграшки після гри, навести порядок у своїй шафі, розкласти речі, іграшки на свої місця);

• змінити простирадла на ліжку;

1471327232_postel

• доглянути за своїм одягом, взуттям;

• винести сміття;

SAM_2161

• допомагати батькам у господарстві (мести двір, мити автомобіль, трусити доріжки тощо, збирати врожай)

Рекомендації:

• Складайте разом із дітьми перелік справ щодо допомоги сім’ї.

Визначте час для спільних домашніх справ.

•Забезпечте дітей обладнанням відповідно до їхнього віку (маленькі ножиці, маленький вінок тощо).

• Переконайтеся, що робота відповідає віку дитини.

• Навчайте дітей навичок роботи і виконуйте її разом із дітьми доти, доки вони не навчаться працювати самостійно. Дайте їм зрозуміти, що за потреби Ви завжди будете поряд. Будьте осторонь і не втручайтеся, доки Вас не попросять. Якщо з’являються проблеми, обговоріть їх, не поспішайте з критикою, особливо у той момент, коли виконується робота.

Цінуйте внесок, а не якість виконаної роботи. Якщо дитина втратила інтерес до своєї роботи, не закінчивши її, подякуйте їй за виконане і не наполягайте на звершенні.

Не виконуйте за дитину роботу лише тому, що їй багато задано, або вона, крім основної школи, ще й відвідує музичну (художню, спортивну). Допоможіть їй так організувати свій час, щоб робота, пов’язана із допомогою родині, не шкодила виконанню домашніх завдань.

Жити — значить працювати. Праця є життя людини.

Вольтер

Шановні батьки, давайте виховувати дітей разом! Тільки наша спільна праця зможе дати нам хороші плоди!